UKR EN RU

авторский надзор за строительством в Украине

 

Архітектурний проект приватного будинку

 

Комфортний приватний будинок – мрія кожної стомленої динамічним та галасливим міським життям людини. Прагнення до спокою, чистого повітря, природи, створення свого простору – природна потреба сучасної людини. Сучасний приватний будинок - це максимум функціональності, автономності та ефективності. Щоб збудувати такий будинок, потрібно підготувати якісний архітектурний проект.

Архітектурний проект приватного будинку – це комплект документації, який описує зовнішній вигляд та організацію будинку з урахуванням конструкцій та інженерних мереж, будівельні та оздоблювальні матеріали. За допомогою архітектурного проекту ви зможете побачити, як виглядатиме ваш майбутній будинок після завершення будівельних робіт та скоригувати рішення ще на етапі підготовки до будівництва. Для будівельників архітектурний проект – це докладна інструкція, як потрібно будувати будинок, спосіб порахувати кількість матеріалів, організувати їх закупівлю та спланувати послідовність робіт. Це допоможе уникнути можливих помилок та уникнути додаткових витрат.

 

Як відбувається створення архітектурного проекту будинку?

1. Технічне завдання проектування приватного будинку

Складання технічного завдання проектування здійснюється разом із замовником. Це додаток до договору на проектування, завдяки якому можна перевірити чи враховані всі вимоги та побажання до архітектурного проекту майбутнього будинку.

2. Планування ділянки

Після визначення завдань проектування ділянка ділиться на функціональні зони і опрацьовується взаємозв'язок між зонами. Визначається розташування всіх будівель дільниці. Навіть якщо ви збираєтеся забудовувати ділянку поступово, спланувати розташування всіх будівель та територій на ділянці – будинок, гараж, лазня, сад, басейн тощо, треба відразу, щоб врахувати розведення комунікацій на дільниці до початку будівництва.

 

 

2. Планувальне рішення приватного будинку

Коли визначено розташування будинку на ділянці, проектуються варіанти планування з урахуванням усіх побажань до майбутнього будинку. Визначається розташування, конфігурація та облаштування всіх кімнат у будинку, з урахуванням розміщення меблів та обладнання. Це важливий момент під час проектування. Якщо не зважати на майбутнє наповнення приміщень – то можна зіткнутися з нестачею або надлишком простору в тих чи інших кімнатах. Найкраще враховувати це з ранніх етапів  Також визначається орієнтація будинку по сторонам світу. Якщо врахувати рух сонця, то можна спроектувати сценарій природного освітлення кімнат будинку, терас і ділянки протягом дня. Також рекомендовано робити житлові кімнати з південної та східної сторін будинку, щоб приміщення були максимально теплими та світлими.

 

 
3. Проектування архітектури будинку

Цей етап проектування включає пошук об'ємного рішення будинку, підбір оздоблювальних матеріалів і всього, що стосується зовнішнього вигляду будинку. Результат цього етапу буде надано на фотореалістичних 3D візуалізаціях вашого будинку та ділянки навколо нього.

 

 
4. Створення робочих креслень

Комплект робочих креслень та специфікації виконуються за вже затвердженим зовнішнім виглядом та плануванням будинку. Він містить всю інформацію для підрядників про те, як має виглядати будинок.

 

Проект приватного будинку 211 м2, Харківська обл., Україна

 

Навіщо потрібний архітектурний проект приватного будинку чи котеджу?

Якщо ви збираєтеся побудувати сучасний приватний будинок, то потрібно розуміти, що цей будинок має служити протягом десятиліть, бути продуманим та зручним в експлуатації, легко обслуговуватись та не вимагати ремонту кожного сезону. Вибір матеріалів, з яких побудований будинок повинен відповідати тому, як ви цей будинок будете використовувати. Тому так важливо правильне проектування приватного будинку. Ви повинні точно передати своє бачення та побажання нам, а ми врахуємо всі нюанси у проекті. Якщо ви хочете підійти до будівництва продумано, економно, планомірно і мати прогнозований термін та результат – розпочати потрібно саме з архітектурного проекту будинку.

 

Як підготуватись до замовлення архітектурного проекту?

1. Продумайте, що має розташовуватися на ділянці: гараж, альтанка, зона барбекю, сад, басейн і т.д. Це допоможе організувати ділянку від початку проектування.

2. Складіть список усіх необхідних приміщень вдома.

3. Зберіть фотографії будинків, які подобаються вам за стилем, характером, настроєм. Зберігайте всі деталі, які надихають вас. Це допоможе нам зрозуміти ваші побажання та уподобання.

4. Поверховість будинку. Одноповерховий будинок однозначно зручніший в експлуатації, двоповерховий займає менше місця на ділянці, тепліше та економічно вигідніше.

5. Уподобання у виборі будівельних матеріалів для дому.

 

З чого розпочинається виконання архітектурного проекту будинку?

1. Геологічне дослідження ділянки. Від типу ґрунту залежать особливості проведення інженерних комунікацій, який фундамент знадобиться. Також важливим є розуміння наявності підземних вод та їх рівня.

2. Геодезична зйомка ділянки. Розуміння рельєфу ділянки – перший крок для початку проектування будинку та прив'язки його на ділянці.

 

Проект частного дома 211 м2, Харьковская обл., Украина

 

Які переваги у будівництва за архітектурним проектом?

Будівництво комфортного та зручного житла

Ретельно продуманий архітектурний проект будинку, розроблений під Ваш спосіб життя та вимоги – запорука створення максимально зручного простору для життя.

Грамотно спроектовані конструкції будинку

За архітектурним розділом проекту складаються конструктивні та інженерні розділи проекту. Грамотні розрахунки дають впевненість у надійності та безпеці майбутньої будівлі. Виключається просадка фундаменту, виникнення тріщин у стінах та інші наслідки, які виникнуть за відсутності правильного підходу до будівництва будинку.

Правильна побудова процесу будівельних робіт

За архітектурним проектом будується послідовність та терміни виконання технологічних процесів будівництва. Завдяки їм підрядники можуть планувати робочий процес та розраховувати терміни на виконання завдань. Також з проектом не виникає непорозуміння між господарем будинку та будівельниками, і є можливість контролювати відповідність виконуваних робіт архітектурному проекту.

Прогнозування бюджету

Кошториси ґрунтуються на підрахованій у проекті кількості необхідних матеріалів та захищають від зайвих витрат. При закупівлі матеріалів не буде надлишків і весь бюджет використовуватиметься раціонально.

 

Дивитися проекти

 

Повернутися на головну