UKR EN RU

 

 

 

ЗАМІСЬКИЙ ДЕРЕВ'ЯНИЙ КАРКАСНИЙ БУДИНОК


 

Категорія: 
архітектура

Стиль: 
сучасний

Площа:
211 м²

Розташування:
смт. Миронівка, Харківська обл., Україна

Дата:
у процессі

Команда: 
Intuition Design

 

Проект приватного будинку:

Заміський будинок для сім'ї із двома дітьми спроектований у селі Миронівка, Харківської області, Україна. Відстань до Харкова становить 22 км, що дозволяє будинку бути як сезонною резиденцією, так і постійною, оскільки члени сім'ї навчаються та працюють у Харкові. Ділянка площею 3700 м2 розташована на східному схилі пагорба. Завдяки тому, що ділянка знаходиться на піднесенні, з вікон будинку відкриваються чудові краєвиди на село знизу та поля. Це місце планувалося як затишний куточок єднання із природою. Мальовничі краєвиди продиктували орієнтацію будинку за сторонами світу. Будинок орієнтований терасою на північний схід, щоб зустрічати світанки на свіжому повітрі, а в обідній час ховатися в тіні навісу.

 

 

Архітектура:

Будинок позиціонується як чиста форма, яка не прагне зливатися з навколишнім середовищем, а гармонійно і рівноправно співіснує з навколишньою природою, тонко вписуючись у ландшафт.

Технологія будівництва:

Будинок не призначений для постійного проживання, тому виконаний за технологією дерев'яного каркасного будівництва. Перевага каркасного будинку в тому, що сезонні перепади температур, характерні для помірно-континентального клімату України, не мають на нього руйнівного впливу. Будинок може не опалюватись у зимовий час, якщо господарі поїхали, і це знижує витрати на експлуатацію будинку. На користь такого типу конструкції спрацювали й такі аспекти, як: невисока вартість, швидкозведення, екологічна безпека.

 

 

Планування ділянки

У основі планування ділянки лежить принцип пермакультури. Ця концепція полягає в тому, що ділянка працює як цілісний організм і потреби окремих його елементів задовольняються ресурсами, які виробляють інші частини. Наприклад, висаджування дерев по південно-східному кордону ділянки дозволяє зберегти прохолоду в будинку під час спеки та вберегти будинок від південно-східного вітру. Із заходу від сонця та вітру будинок захищений схилом пагорба, тоді як східна сторона ділянки відкрита сонцю. Це дозволяє розмістити сонячні батареї та колектори на даху будинку, роблячи його максимально енергоефективним.

Планування ділянки передбачає, що він може функціонувати як невелика екоферма. Для цього важливо правильно поєднувати зони, вибрані під різні види сільськогосподарської діяльності. Ми простежили напрямок руху води по ділянці та виявили що вона збирається в єдиній точці з усієї ділянки. Тут ми вирішили організувати невелике штучне озеро, оточене садом. Дерева затіняють воду від випаровування, а озеро живить грунт саду та городу, що розташовані по двом сторонам від нього.

 

 

 

 

Share: